"Enter"a basıp içeriğe geçin

İlginç Kedi Hareketleri ve Davranışları

Evlerimizde beslediğimiz kedilerimiz belki de evcil hayvanlarımız arasındaki en tuhaf karaktere sahip hayvanlardandır. Bu tuhaf davranışlar belki de kedileri bu kadar çok sevmemizde en önemli rolü oynayan unsurlardandır. Hemen hemen her hareketinde değişik manalar yatan kedilerin, bu davranışlarıyla bizlere ne ifade etmek istediğini anlamak ise oldukça mümkün. O halde, kediler bu hareketleri sergileyerek bizlere ne anlatmaya çalışıyor, gelin birlikte bakalım.

  1. Kuşlara Seslenmek

Kedi dosta sahip birçok insan bu durumla karşılaşmıştır. Uzmanların görüşüne göre bu tarz kedi davranışı, dışarı çıkmayan herhangi bir avlanma hareketlerinde bulunamayan kedilerimizin bu davranışları sebebiyle hayal kırıklığı gibi durumlar sergilediği görüşünde fikir birliği sağladı. Yine bazı davranış bilimcilere göre ise bu durum çene kaslarını sıradaki ava hazırlamak olduğu söyleniyor.

2.Kafa Atma

İki insanın bir araya geldiğinde selamlaşması gibi bir anlam ifade eder kedilerin kafa atma davranışı. Bir çok insan için ters ve kötü bir anlam ifade etse de aslında bu tam tersine, seni çok seviyorum sen benim dostumsun demenin farklı bir yöntemidir. Kısacası kafa atma kedilerde sevgi gösterisidir.

3. Eve Ölü Hayvanlar Getirme

Kediniz sizi seviyor ve saygı duyuyorsa sizlere gün içinde çeşitli hediyeler getirirler. Bunlardan bir tanesi de en çok yanlış anlaşılan eve ölü hayvan getirmektir. Aslında bu durum size ne kadar önem verdiğini, avladığı besini sizinle paylaşmak istediğini ve hediye etmek istediğini anlatmaktadır.

Devamı diğer postta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir